Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. S programem Slovíčka se pro vás učení stane zábavou...
Slovíčka - náhled 1 Slovíčka - náhled 2
Slovíčka - náhled 3 Slovíčka - náhled 4
Slovíčka - náhled 5 Slovíčka - náhled 6
Slovíčka - náhled 7 Slovíčka - náhled 8
Slovíčka - náhled 9 Slovíčka - náhled 10

Náhledy

Program je optimalizovaný pro PDA s VGA displejem (640×480 px) a práci v režimu „na stojáka“. Funguje však bezproblémově i na displejích s menším rozlišení.


Odkaz na program v menu

Obrázky mnohdy vydají za desítky slov, takže zde je několik ukázek, jak bude program Slovíčka vypadat na vašem PDA.

Po instalaci CABu Slovíček objevíte v nabídce Start → Programy novou ikonku s obrázkem knihy a názvem Slovíčka. Kliknutím na ni program spustíte.

Po výběru slovníku jste vyzváni k nastavení testu. Základní parametry zkoušení jsou – počet slov, směr slovníku, opakování špatných odpovědí, mód zkoušení. Defaultní hodnoty si můžete přednastavit v Menu → Nastavení.

Uvítací obrazovka Nastavení zkoušení

K dispozici jsou dva módy zkoušení – zkoušení psaním a „z paměti“. Při „zkoušení psaním“ vidíte slovo v jednom jazyce a do připraveného políčka musíte vepsat slovo ve druhém jazyce písmeno po písmenu. Tento mód se hodí v situacích, kdy si potřebujete zlepšit znalosti jazyka ve psané podobě. Zabere sice více času, ale má lepší pamatovací efekt.

Zkoušení psaním – 1 Zkoušení psaním – 2

Zkoušení z paměti“ funguje na principu „kartiček“. Vidíte slovo v jednom jazyce a místo druhého slova otazník. Správný překlad se objeví až po kliknutí na tlačítko. Svoji úspěšnost zaznamenáte kliknutím na tlačítka správně nebo špatně. Tento mód je užitečný při pokročilém zkoušení, kdy už máte jistou znalost zkoušeného okruhu a chcete si potrénovat větší objem slov v krátkém čase nebo tam, kde se psaní nehodí, např. v tramvaji.

Zkoušení z paměti – 1 Zkoušení z paměti – 2

Po dozkoušení zvoleného počtu slov se zobrazí stručné zhodnocení vaší úspěšnosti a výsledná známka (jako ve škole). Tyto statistiky se rovněž ukládají do historie a později si tedy můžete udělat představu o tom, jaké jsou vaše výsledky v delším časovém období.

Výsledky testu Historie – souhrn

Od verze programu 1.2 je k dispozici i jednoduchý editor slovníků, který vám umožní nejen opravování překlepů, ale také vkládání nových či mazání slov. Protože editor podporuje řazení podle sloupců, můžete si tak např. slovíčka seřadit sestupně podle váhy a zjistit tak, která slova vám jdou nejméne či naopak nejlépe.

Editor slovníků O programu

Tak to bylo stručné obrázkové představení programu Slovíčka. Pokud máte jakoukoliv připomínku nebo nápad k doplnění, můžete mi jej sdělit pomocí kontaktního formuláře.